Zubní ordinace Tychonka

Služby

Vstupní vyšetření

Na vstupním vyšetření zhotovíme panoramatický snímek, detailní rentgenové snímky jednotlivých zubů a kompletní prohlídku zubů i sliznic. Objasníme si aktuální problémy a stanovíme léčebný plán s přihlédnutím k vašim preferencím.

Výplně fotokompozitní = „bílé“

Fotokompozitní materiál je vhodný především na drobnější defekty. Používáme jen vysoce kvalitní kompozita, kterými se dosáhne výborné barevné reprodukce přirozeného vzhledu zubů. Výhodou bílé výplně je na rozdíl od tmavého amalgámu estetický vzhled, a to, že pevně přilne na stěny zubu a tím ho na rozdíl od amalgámu zpevní. Ke zhotovení fotokompozitních výplní v dnešní době neodmyslitelně patří použítí kofferdamu.

Kofferdam je měkká gumová blána, kterou se izoluje jednotlivý zub nebo několik zubů od vlhkého prostředí dutiny ústní. Přináší komfort pro pacienta, jemuž do úst neproniká voda a zbytky materiálů. Zubní lékař pracuje v suchém prostředí , které je nezbytné pro kvalitní zhotovení výplní, při ošetření kořenových kanálků i při fixaci laboratorních prací.

Korunka

Nahrazuje celý povrch zubní korunky poškozené kazem či úrazem. Korunky jsou vyráběny z různých materiálů a fixují se na nabroušený zubní pahýl. U nás nabízíme korunky metalokeramické nebo vysoce estetické celokeramické .

Korunka celokeramická

Korunka je zhotovena pouze z keramiky bez použití kovového pláště. Je dokonalou náhradou vlastního zubu.

Korunka metalokeramická

Korunka má jako podklad kov, na kterém je navrstvena keramika. Nevýhodou proti celokeramickým korunkám může být nedokonalý estetický vzhled, zejména v předním úseku chrupu. Využívají se spíše v postranním úseku chrupu a u rozsáhlých můstků.

Onlay, overlay, „polokorunka“

Laboratorně vyráběná „bílá výplň“ věrně simuluje vzhled zubu. Jsou vhodné při rozsáhlých defektech zubů, kde již nevyhovuje klasická výplň.
Volit lze mezi kompozitním nebo keramickým materiálem. Zhotovuje se ve dvou návštěvách. V první návštěvě se preparovaný zub otiskne a zaplní provizorní výplní. Ve druhé návštěvě se zhotovená práce do zubu nalepí.

Faseta

Je tenký plátek keramiky nebo kompozita, adhesivně lepený na přední plochu zubů. Preparace zubu je minimání od 0,3 do 1mm, v určitých případech se zuby nebo jejich části nemusí brousit vůbec. Používá se k řešení povrchových defektů, změně tvaru a barvy předních zubů.

Můstek

Pomocí můstku se řeší ztráta celého zubu nebo více zubů. Zhotovuje se jako celokeramický nebo metalokeramický. Náhrada je pevně uchycena pomocí korunek na zuby, které sousedí s mezerou. Toto řešení se nabízí především pokud není možno nahradit mezeru pomocí implantátu.

Endodoncie = „ošetření kořenových kanálků, kořenová léčba“

Kvalitní ošetření kořenových kanálků má pro zásadní význam pro životnost a další využití nevitálních zubů. K této léčbě přistupujeme u zubů s onemocněním zubní dřeně. Slouží k uchování „ mrtvého“ zubu v dutině ústní, a to bez omezení jeho funkce. Samotné ošetření spočívá v důkladném pročištění kořenových kanálků ( mechanickém opracování a dezinfekci) a v jejich hermetickém zaplnění. Jen takto ošetřený kanálek zabrání dalšímu vzniku komplikací jako je zánět v kosti v oblasti špičky kořene zubu (všeobecně známý pod pojmem váček) a dalším závažným stavům, jako jsou cysty či přetrvávající bolesti.

Reendodoncie = „znovuošetření kořenových kanálků

Jedná se o opakovanou léčbu již provedeného, ale neúspěšného ošetření kanálků. Důvodem je především nehojící se zánět nad kořenem zubu.

K ošetření kořenových kanálků již v dnešní době neodmyslitelně patří ošetření se zvětšením, v našem případě ošetření pod mikroskopem.

Ortodontické aparáty, „rovnátka“

Rovnátka se používají k úpravě nevhodného umístění jednotlivých zubů, skupin zubů v zubním oblouku nebo při úpravě mezičelistních vztahů. Podle upevnění na zubech je dělíme na snímatelné a fixní.

Snímatelné ortodontické aparáty

Jsou vyráběny v laboratoři a lze je volně vyjímat z úst, používají se někdy při léčbě dětských pacientů a po ukončení léčby prostřednictvím fixních aparátů. Speciální vyndavací rovnátka se používají i k léčbě u dospělých pacientů, jedná se o rovnátka Invisaling.

Fixní ortodontické aparáty

Upevňují se na zuby prostřednictvím zámečků lepených pomocí speciálních lepidel zejména na zevní stranu zubů (materiálem je buď kov nebo keramika – estetická varianta).

Implantát

Implantát je dokonalou funkční náhradou ztraceného zubu. Titanový šroub zavedený do kosti trvale nahrazuje kořen zubu, lze na něj upevnit jednotlivé korunky, můstek, či celkovou náhradu. Implantáty tak poskytují unikátní řešení pro ošetření zčásti nebo zcela bezzubých čelistí.

 Objednávejte se +420 737 859 246

MDDr. Mikšů ordinuje v pátek a sobotu. Pro objednání na prevenci využijte prosím online kalendář. Recepce funguje od po-pá.

 

MUDr. Urbánková stále PŘIJÍMÁ NOVÉ pacienty na tel.: +420 703 373 535

 

 

Zubní lékařka MDDR. Aneta Mikšů

Snažíme se poskytovat takovou péči, jakou bychom si představovali sami pro sebe. Naši klienti jsou pro nás partnery a naším cílem je najít co nejlepší řešení pro každého z nich. Zhotovujeme léčebné plány, vysvětlujeme a motivujeme.

 

  

Zubní ordinace Tychonka

Tychonova 44/3,
Praha 6, 160 00
(Tychonka sdílí společné prostory a recepci s Dentální klinikou Hradčanská)

Tel.: +420 737 859 246
E-mail: [email protected]

 

Kontakt MUDr. Urbánková:
Tel.:+420 703 373 535
E-mail: [email protected]

 

Provozní a ordinační doba:
pondělí:   8:00-   17:00

úterý:       8:00 –  16:30
středa:     8:00 –  20:00
čtvrtek:  12:00 –  20:00
pátek:      8:00 –   14:00

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.